Още едно вълнуващо равенство в Шампионската лига по хандбал (видео)

Отборите на Нант и Райн-Некар (Льовен) изиграха пореден страхотен мач в хандбалната Шампионска лига за мъже. Вицешампионът на Франция и носителят на титлата от германската Бундеслига завършиха при 26:26 в срещата помежду им от група "А" на надпреварата. Гостите имаха златен шанс да спечелят, но 5 секунди преди края голямата им звезда Анди Шмит пропусна да отбележи от 7-метрово хвърляне. Неговият изстрел бе отразен от вратаря на домакините Сирил Дюмолен.

Именно с това свое изпълнение Шмит хвърли сянка върху иначе перфектното му представяне в срещата. Той бе най-резултатен от двата тима - 8 гола, а дузпата в последното нападение на "жълто-зелените" също бе изработена от техния разпределител след солова акция.

Гостите със сигурност са останали с усещането, че са загубили една точка от двубоя, след като водеха в резултата през целия мач, а преднината им достигна 4 гола през втората част. Френският тим обаче, подкрепян от своите верни привърженици, не се предаде и за пореден път показа изсрастване на европейската сцена.

Последните два гола за Нант бяха дело на бившия гард на Барселона - Кирил Лазаров, и Никола Турнат. С тях домакините заличиха напълно аванса на немския си опонент. Именно Лазаров бе голмайстор за домакините в срещата с 6 попадения, а Ромен Лагард добави 5.

Нант вече има актив от 3 точки след третия кръг, докато Райн-Некар е с една повече, след като на старта в надпреварата записа още едно равенство срещу Барселона (31:31).

В среща от група "B", друг от германските грандове - Кил, спря негативната си серия от три поредни загуби във всички турнири, печелейки трудно с 27:26 гола като домакин на датския Олборг. За немците това е първи успех в Шампионската лига след пораженията от Виве (Киелце) и ПСЖ.

В група "C" Динамо (Букурещ) постигна първа победа след 29:28 у дома срещу Кадетен (Шафхаузен). Румънците спечелиха двубоя с гол на Саяд Естеки от 9-метрово хвърляне при изтекло игрово време от 60 минути. И двата тима са с актив от един успех и две загуби до момента.