Феноменалната серия на Фюксе (Берлин) продължава!

Отборът на Фюксе (Берлин) продължава с изумителното си представяне от началото на сезона в мъжката хандбална Бундеслига на Германия. Столичани постигнаха осма поредна победа в шампионата, печелейки у дома с 31:25 гола срещу аутсайдера Ерланген, и вече са еднолични лидери в класирането с пълен актив от 16 точки. Втори с две по-малко е шампионът Райн-Некар (Льовен).

Осемте последователни успеха са рекорд в историята на Фюксе, който никога преди не е стартирал кампанията си в Бундеслигата по подобен начин.

Берлинският тим не срещна сериозни затруднения в двубоя с един от най-слабите тимове от началото на първенството. На почивката домакините водеха само с един гол, но през втората част бяха далеч по-убедителни.

Междувременно
друг от претендентите за титлата - Фленсбург
, също спечели категорично с 28:17 като домакин на Щутгарт. Отборът от северната част на страната няма поражение в последните си шест шампионатни срещи (5 победи и 1 равенство), заемайки трето място в класирането с 13 точки и мач повече от лидера Фюксе.
Кил взе нова глътка свеж въздух, постигайки победа във втори пореден кръг. 20-кратните шампиони на Германия надиграха гостуващия Гьопинген с 28:23 гола, но с 10 точки продължават да са на незавидна осма позиция в таблицата.
Новакът Любеке остава на дъното, след като загуби за осми път в девет мача. Този път това се случи при домакинството на Мелсунген, който спечели с 22:19 и увеличи победната си серия на три срещи."Червено-белите" заемат престижна четвърта позиция в класирането с 13 точки. Топ 6 допълват Магдебург и отборът на Хановер, който след пет успеха в пет кръга, допусна три поражения в последните си 4 мача.
Останалите двубои от деветия кръг ще се изиграят в неделя, 15 октомври.