Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Конгоанец заби хеттрик за първата победа на Кайеха във Виляреал

Новият старши треньор на Виляреал Хави Кайеха постигна първа победа, след като замени на поста Фран Ескриба. През седмицата "жълтата подводница" направи 0:0 с Макаби (Тел Авив) в Лига Европа, а днес разгроми с 3:0 гостуващия Ейбар и се изкачи на 9-о място в класирането на Ла Лига. В герой на мача се превърна Седрик Бакамбю, който вкара и трите гола. Конгоанецът е автор на общо 5 от 9-те попадения на отбора в първенството до момента.

Бакамбю откри резултата в средата на първото полувреме, когато беше изведен пред наказателното поле и спокойно прехвърли стража на гостите Марко Димитрович. Малко след началото на втората част Никола Сансоне центрира отляво и Бакамбю вкара за 2:0. Нападателят на домакините сложи точка на спора в 76-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Саму Кастийехо.

Поражението е трето поредно за Ейбар и остави баските в зоната на изпадащите с 6 точки. В последните си 3 мача тимът е инкасирал цели 13 гола.