Селта разби Ейбар на "Ипуруа"

Отборът на Селта записа втора победа в Ла Лига след убедително 4:0 като гост на Ейбар в двубой от шестия кръг на испанския шампионат. Три от попаденията паднаха през първата част след точни удари на Густаво Кабрал (16), Пионе Систо (22) и Пабло Ернандес (38), а четвъртото беше дело на Даниел Вас (71).

Гостите Гостите от “Балаидос” обезкуражиха своя съперник с три гола от статични положения до почивката. В 16-ата минута Пионе Систо центрира, а Густаво Кабрал отбеляза с глава. Три минути по-късно Систо се разписа с глава отново след центриране от пряк свободен удар. Домакините претендираха за засада, но неуспешно. В 30-ата Пауло Оливейра от състава на баските нацели греда. В 38-ата галиският тим вкара и трети гол. След изпълнение на корнер топката беше центрирана на втора греда, където Пабло Ернандес отбеляза - 0:3. В 71-ата Дани Вас засече центриране отляво, топката рикошира и влезе в мрежата.