Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Хетафе разкъса безобразен Виляреал (видео)

Отборът на Хетафе разби с 4:0 гостуващия Виляреал в мач от шестия кръг на Примера дивисион. Кастилският тим се разправи с амбициозния съперник след почивката, когато голове отбелязаха Анхел Родригес (54 и 90), Хорхе Молина (64) и Маркел Бергара (68). С успеха мадридчани загърбиха валенсианци в таблицата.

Гостите от “Ел Мадригал” започнаха по-дейно и създадоха опасности най-вече чрез Седрик Бакамбю. Постепенно домакините изнесоха топката напред. Вратарят на “жълтите” Мариано Барбоса се превърна в основен герой, след като отрази два много опасни удара. В 27-ата минута Мауро Арамбари шутира мощно от въздуха от около 22 метра и стражът изби над гредата. В 40-ата Барбоса отново беше последна преграда след брилянтно протягане.

След почивката “сините” се възползваха от грешки в отбраната на “подводницата”. В 54-ата минута Хуан Кала отклони топката при корнер, тя отиде на главата на Анхел Родригес, който отблизо откри резултата. Десет минути по-късно Хорхе Молина удвои след грандиозна издънка на Рубен Семедо. Бранителят изчака прекалено много топката и я подари на нападателя - 2:0.

Четири минути по-късно резултатът стана класически след поредна разсеяна игра на “жълтата” защита. Кала беше оставен да стреля с глава, Барбоса изби, но Маркел Бергара засече необезпокояван пред голлинията - 3:0. В 90-ата Анхел Родригес вкара за крайното 4:0, след като отбраната на гостите отново беше надиграна във въздуха. Номер 9 скочи на първа греда и матира стража.