Хофе повтори упражнението и срещу Фрайбург: поведе и загуби (видео)

Неделният следобед на “Шварцвалд Щадион” донесе първа победа на Фрайбург и съответно първа загуба на Хофенхайм в Бундеслигата този сезон. Успехът с 3:2 помогна на домакините да изплуват от зоната на изпадащите и вече са точно над чертата - със 7 точки след 7 изиграни мача, докато гостуващия тим е втори с 14 точки, но и мач повече от третия Байерн (Мюнхен).

Поражението бе второ поред за Хофе в рамките на едва няколко дни, след като в четвъртък те допуснаха обрат и срещу Лудогорец в Лига Европа.

Петте гола паднаха в рамките на четири-пет минути в началото на двубоя и още толкова в неговия край. Дебютантът Робин Хак откри за Хофе в 14-ата минута след хубав пас на Сандро Вагнер, обработвайки добре топката на скорост преди да я прати в мрежата - 0:1.

Ентусиазмът за отбора на Юлиан Нагелсман бързо бе охладен, защото Флориан Нийдерлехнер отговори почти моментално и възстанови равенството - 1:1 в 16-ата минута. Само 120 секунди по-късно обратът бе налице и Чаалар Сойюнджю също се поздрави с първия гол в кариерата си при мъжете - 2:1 след центриране от ъглов удар, засечено с глава.

Паскал Щенцел вкара трети гол за Фрайбург в 87-ата минута с хубав удар по земя в десния ъгъл на вратата на гостите, завършвайки светкавична атака на своя тим. Хофенхайм не се отказа и в първата минута на продължението върна гол, или по-скоро предизвика такъв, защото след изсипана топка и съмнения за засада на няколко играчи на гостите, Юлиан Шустер я вкара в собствената си врата за крайното 3:2.

Успехът бе първи за Фрайбург над този съперник от повече от пет години насам - последната победа бе с 5:3 на 16 септември 2012 година. Освен това се запази традицията срещите между тези тимове да са високорезултатни, като преди днешния двубой те си вкарваха средно по 3.4 гола на мач в 10 сблъсъка помежду им в Бундеслигата.