Нов голям мач на Лудогорец в Европа! Дяков и "Синът на вятъра" разпиляха германското страшилище с фамозни голове (видео)

Лудогорец изигра нов голям мач в Европа! Българският шампион победи тима на Хофенхайм, който се представя изключително силно в Бундеслигата и в момента се намира на второ място в класирането. Мачът от групите на Лига Европа завърши при резултат 2:1 в полза на "орлите". Разградчани губеха в резултата, но показаха характер и силна игра, и стигнаха до пълен обрат.

Първото попадение реализира Кадербек още във втората минута, а в 46-ата Светослав Дяков изравни. В 71-ата минута Джоди Лукоки реализира за 2:1.
Лудогорец - Хофенхайм

Лудогорец постигна напълно заслужена победа и събра четири точки. В първия мач "орлите" извоюваха нулево равенство като гост на Истанбул ББ.

Днес Лудогорец изнесе доста силна продукция, като се понрави на своите фенове със скоростни атаки по фланговете. Над всички в днешната среща бяха Дяков и Лукоки. Капитанът на "зелените" държеше центъра, а Лукоки разпиля защитата на гостите с острите си пробиви.

Димитър Димитров заложи на Густаво Кампаняро, който започна мача от първата минута. Марселиньо пък игра за нетипична за него позиция, като поведе атаката на българския шампион. На "Лудогорец Арена" присъстваха около 7 500 души.

Българският шампион не влезе достатъчно концентрирано в мача и инкасира гол още от съблекалнята. Във втората минута, след груба грешка на Козмин Моци, Ут напредна и намери Кадербек, който отблизо опъна мрежата.

В осмата минута реферът не даде чиста дузпа за българите. Играч на гостите игра с ръка в наказателното поле, но съдията си затвори очите, въпреки че спря пътя на топката, която отиваше към Вандерсон. Бразилецът бе напълно непокрит на няколко метра от голлинията.

В 15-ата минута германците можеше да стигнат до втори гол. След неубедителна намеса на Моци, който за пореден път не бе заел добра позиция, Ут излезе сам срещу Броун. Футболисът вместо да шутира потърси свой съотборник, но притичалият Игор Пластун се хвърли самоотвержено и изчисти в корнер.

В 19-ата минута Абел Анисе направи непростим пропуск, след като от три метра стреля в аут.

В 42-ата минута Натанаел отправи топовен удар, но вратарят на Хофе Бауман бе заел добра позиция и парира снаряда на бразилеца.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за разградчани. В 47-ата минута "орлите" се върнаха в двубоя. Сининьо центрира отдясно и защитнак на гостите изчисти. Кълбото попадна в Светослав Дяков, който с топовен изстрел не остави шанс на стража на Хофе - 1:1.

В 67-ата минута Руп шутира силно, но Броун демонстрира завиден рефлекс и предотврати гол в своята врата.

В 71-ата минута Лудогорец сътвори красива атака. Марселиньо напрадна през центъра и намери Кампаняро, който предостави без да се бави към Лукоки. "Синът на вятъра" си нагласи кълбото на силния десен крак и с прецизен удар по диагонала опъна мрежата за 2:1.

Минута преди края на редовното време, най-добрият на терена - Джоди Лукоки, намери Клаудио Кешеру, който чукна топката, но за късмет на германците тя попадна право в обсега на стража на гостите.

Последва нова добра атака на българския шампион. Марселиньо изведе майсторски Горалски на чиста позиция, но сърцатият полузащитник стреля високо над напречната греда.