Бетис громи с 4 гола за едно полувреме (видео)

Сенационният успех като гост на Реал Мадрид фокусира вниманието върхи отбора на Бетис, който се представя силно от началото на сезона в Ла Лига. Момчетата на Кике Сетиен побързаха да затвърдят добрите впечатления и тази вечер постигнаха изразителна победа с 4:0 срещу Леванте. Всички попадения паднаха след почивката, а севилският тим вече е на 5-о място в класирането.

Преди този мач Леванте имаше само едно поражение, а през първото полувреме отборът от Валенсия беше напълно равностоен. Капитанът Хоакин пропусна най-чистото положение за Бетис до почивката, но след нея "зелено-белите" се развихриха. В 47-ата минута Антонио Санабрия засече с глава центриране от десния фланг и откри резултата. Само 8 минути по-късно Фабиан Руис Пеня прекоси половината терен и с много премерен удар вкара за 2:0.
В 65-ата минута Серхио Леон завърши поредната скоростна атака на домакините с трети гол, а последното попадение за разгромния успех отбеляза отново Санабрия. Парагваецът беше изведен в наказателното поле и пусна топката под плонжа на Раул Фернандес.

Бетис има 12 точки след третата си поредна победа, а Леванте е с 9 и заема 8-о място в класирането.