Попето впечатли на непривичен пост при победа на Спартак (видео)

Шампионът Спартак (Москва) се върна към победите в местното първенство и се изкачи на 5-о място във временното класиране. "Червено-белите" надиграха с 2:0 Урал и донякъде компенсираха загубените точки срещу Анжи в предишното си домакинство. Александър Самедов откри резултата преди почивката, а веднага след нея Педро Роча вкара първия си гол след трансфера от Гремио. Ивелин Попов отново беше титуляр и игра силно в ролята на вътрешен полузащитник - позиция, на която действаше и срещу Ливърпул преди няколко дни.

Големият проблем за наставника на Спартак Масимо Карера беше как да сглоби боеспособен състав след многото контузии в последните седмици. След равенството срещу Ливърпул в Шампионската лига (1:1) към лазарета се присъедини и титулярният страж Артьом Ребров, като вместо него под рамката застана Александър Селихов. Сред 11-те се завърна Дмитрий Комбаров, а Ивелин Попов си партнираше в средата на терена с Фернандо. Атаката се водеше от Луис Адриано, а зад него бяха Александър Самедов, Педро Роча и Лоренсо Мелгарехо.
Николай Димитров, който доскоро лекуваше контузия, не попадна в групата на Урал. Вместо българина в титулярния състав се появи Никита Глушков, а централен нападател беше Алексей Евсеев. Старши треньорът Александър Тарханов гласува доверие и на бившия халф на ЦСКА Петрус Бумал.

На фона на всички проблеми, Спартак изигра много силно първо полувреме. макар и на непривичен пост, Ивелин Попов се справи отлично в средата на терена и постави началото на почти всички опасни атаки на домакините. В 12-ата минута Роча не успя да отбележи от удобна позиция, а в 22-ата само навременното излизане на Ярослав Годзюр попречи на бразилеца да отбележи първия си гол с екипа на Спартак. Мелгарехо също имаше възможност да вкара, но след като се завъртя в наказателното поле, отправи твърде слаб удар.
Фернандо и Попов опитаха по веднъж да изненадат Годзюр от фаул, но и двамата стреляха извън очертанията на вратата. По-добрата игра на домакините обаче беше възнаградена в 36-ата минута. Луис Адриано открадна топката и тя попадна в Попов, който веднага изведе Мелгарехо на фланга. Последдва ниско центриране на парагваеца и гол на Самедов.

Урал стигна до опасна ситуация чак в края на полувремето, но Глушков се забави с удара и беше блокиран.
Веднага след почивката Ивелин Попов хитро изведе Мелгарехо в наказателното поле, но той беше затворен и спечели само корнер. В 51-ата минута Педро Роча направи двойно подаване с Фернандо, излезе очи в очи с Годзюр и мушна топката под плонжа му - 2:0.

Вторият гол успокои домакините и въпреки че неотдавна те изпуснаха победата срещу новака Тосно след аванс от 2:0 и с човек повече, този път изненада не се получи. Домакините контролираха средата на терена, а футболистите на Урал нямаха никакви идеи в офанзивен план. Бумал пък имаше късмет, че не получи втори жълт картон за игра с ръка след атака на Ивелин Попов. Грегор Балажич обаче не се размина и в 74-ата минута остави гостите от Екатеринбург в намален състав.

Спартаковци пропуснаха още няколко положения в заключителните минути, но и това 2:0 бе напълно достатъчно да зарадва феновете им. Сссслед паузата за националните отбори тимът на Карера ще гостува на Ахмат, а Урал, който остана на 7-о място в класирането, ще приеме Анжи.