Спокойна победа на Арсенал (видео)

Арсенал постигна лесна домакинска победа над Брайтън с 2:0. Лондончани записаха девети пореден успех във Висшата лига на “Емиратс” и атмосферата в клуба е доста по-спокойно след слабия старт на сезона. Отборът на Арсен Венгер вече е с актив от 13 точки и в момента е на пето място в класирането.

След силно начало Начо Монреал откри резултата в 16-ата минута. Брайтън имаше своите моменти и удари греда, но първото полувреме завърши 1:0, а в 56-ата минута Иуоби удвои аванса на домакините, което сякаш пречупи съперника и до края лондончани спокойно запазиха преднината си.

Арсенал можеше да открие резултата още след 65 секунди. Тогава Александър Лаказет със страхотен далечен удар нацели гредата. Лондончани доминират и демонстрират типичния си стил в атака, но и слабостите си в отбрана. В 16-ата минута Начо Монреал откри резултата. След разбъркване в наказателното поле на съперника удар на Мустафи бе изчистен от голлинията, топката стигна до Монреал, а испанецът я свали и успя да я прати в мрежата.

Брайтън отговори с няколко добри атаки и в 23-ата минута след удар на Соли Марч топката се отби от гредата. Добрият период за гостите премина и постепенно Арсенал отново взе контрол върху двубоя, а в 34-ата минута Лаказет пропусна да удвои аванса на лондончани. След грешка в защитата на Брайтън французинът се озова на отлична позиция, но стреля във вратаря Мат Райън.

Гостите опитаха да се върнат в мача в началото на втората част, но в 56-ата минута получиха втори гол. В сгъстената защита Алексис Санчес намери пролука, като с пета намери Алекс Иуоби и той с мощен удар удвои аванса на “артилеристите”. За него това бе първо попадение във Висшата лига от януари. Попадението даде още по-голяма увереност на отбора на Венгер и той имаше сериозно преимущество до края на срещата.

Брайтън се размина с получаването на трети гол в 63-ата минута. Тогава удар на Санчес с мъки бе избит, а при последвалия ъглов удар Коласинак стреля с глава, но Марч успя да избие топката от голлинията. Малко по-късно Алексис изведе Лаказет, но Дънк успя да блокира изстрела му в последния момент. Към края и двата отбора намалиха темпото. Арсенал контролираше събитията на терена и търсеше пролуки, но без да бърза. Шест минути преди края Глен Мъри можеше да отбележи почетен гол за Брайтън. Неговият удар с глава обаче мина встрани от вратата.

АРСЕНАЛ - БРАЙТЪН 2:0
1:0 - Монреал (16)
2:0 - Иуоби (56)