Икарди изригна, Интер сгази Фиорентина в дебюта на Спалети (видео)

Италианският гранд Интер започна новия сезон в Серия “А” с убедителна победа като домакин. На “Джузепе Меаца” “нерадзурите” отнесоха Фиорентина с 3:0 с два бързи гола на Мауро Икарди (6-дузпа, 15) и попадение в края на Иван Перишич (79). Така бившият наставник на Рома Лучано Спалети направи мечтан официален дебют начело на тима от Милано, а във втория кръг гологлавият специалист ще се завърне на “Олимпико”, тъй като Интер гостува на “вълците” във Вечния град.

ЗА МАЧА НА РОМА С АТАЛАНТА ПО-РАНО ДНЕС МОЖЕТЕ ДА ПРОЧЕТЕТЕ ТУК!

Още в 6-ата минута “нерадзурите” от Милано излязоха напред в резултата. Аржентинският голаджия Мауро Икарди опъна мрежата зад Марко Спортиело от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Давиде Астори срещу самия Икарди, като арбитърът Паоло Талявенто се консултира и със системата “ВАР” (Видео Асистент Рефер).

Три минути след гола привлеченият в Интер това лято тъкмо от Фиорентина халф Матиас Весино бе близо до отбелязването на попадение, но не уцели вратата от доста добра позиция.

В 15-ата минута резултатът стана 2:0. Автор и на този гол бе Икарди, като този път аржентинецът изпрати топката във вратата на “виолетовите” с глава след много хубаво центриране отляво на хърватската звезда Иван Перишич.

В 26-ата минута Самир Ханданович спаси удар с глава на новото попълнение на гостите Джовани Симеоне, а 2 минути след това лош пас на Перишич лиши Икарди от сигурен хеттрик.

В 42-ата минута синът на Диего Симеоне падна в наказателното поле на Интер, но след вкарването в употреба на системата “ВАР” Талявенто взе решение, че в тази ситуация не трябва да има дузпа за гостите.

В средата на второто полувреме Юто Нагатомо се оказа опасно близо до вратата на Фиорентина, но не изигра ситуацията по най-правилния начин. В 65-ата минута Перишич бе близо до гол, но изстрелът му извън наказателното поле не намери целта. В 70-ата минута пък Ханданович трябваше да се намесва след шут на резервата Кума ел Бабакар.

Четвърт час преди края разервата за Интер Роберто Галярдини направи голям пропуск, стреляйки в аут отблизо след пас на Икарди. В 78-ата минута пък играчите на бившия наставник на Интер Стефано Пиоли бяха много близо до попадение, но резултатът остана непроменен след удар в гредата на Жордан Верету.

В 79-ата минута Перишич направи резултата 3:0. Хърватинът вкара гол с глава с удар от съвсем близо. Португалският халф Жоао Марио сложи топката на главата на хърватина и Перишич нямаше как да сбърка.

В минутите до края футболистите на Спалети сътвориха още интересни моменти пред вратата на Спортиело, но до ново попадение не се стигна.