Последната минута се оказа щастлива за Борусия (М)

С гол от дузпа в добавеното време Борусия (Мьонхенгладбах) нанесе първа загуба на Хановер 96 този сезон в Бундеслигата - 2:1. Така “жребчетата” започват постепенно да се изкачва към призовите места.

В последната атака пред вратата на гостите Салиф Сане фаулира Винченцо Грифо, а на рефера  Кристиан Дингерт mu трябваха няколко минути, за да се убеди, че това наистина е наказателен удар. Първоначално арбитърът потърси помощ по стандартната вече процедура - чрез системата за видео повторения, която се следи от неговите колеги в центъра в Кьолн (VAR), но и те не му дадоха конкретен отговор. Това принуди Дингерт да изтича край тъчлинията и там да изгледа сам повторение на спорната ситуация, след което беше категоричен - дузпа. Тя беше реализиран от Торган Азар и така Борусия спечели.

Преди това двата тима си бяха разменили по едно попадение в рамките на четири минути през втората част. Първо Матиас Гинтер заби дебютния си гол за Гладбах в 67-ата, но след това Мартин Харник изравни.

В 87-ата минута същият този Харник стреля в гредата, пропускай да наклони везните в полза на Хановер.

Независимо от днешното поражение, новаците остават високо в класирането - на четвърто място преди изиграването на всички срещи от кръга.

Началото на днешната среща закъсня с десетина минути, защото заради задръствания в града автобусът на гостите не пристигна навреме на стадиона.