Ориги заби първия си гол в Германия, но и той не стигна за победа (видео)

Взетият от Ливърпул Дивок Ориги отбеляза първия си гол в Бундеслигата с екипа на Волфсбург, но той не се оказа достатъчен за победа срещу Вердер (Бремен). Срещата от петия кръг завърши 1:1, след като гостите успяха да изравнят през второто полувреме.

Мачът беше дебютен за новия наставник на домакините Мартин Шмит, който едва вчера пое кормилото след уволнението на Андрис Йонкер.

При отсъствието на контузения Марио Гомес бившият треньор на Майнц 05 заложи на Ориги на върха на атаката и белгиецът се нуждаеше от само 28 минути, за да се разпише. “Вълците” продължиха да доминират до почивката и завършиха полувремето със 75% владеене на топката.

След това обаче всичко се промени и Вердер заигра по-силно. Така в 56-ата минута Фин Бартелс беше точен с глава за 1:1, а малко по-късно съотборникът му Теодор Гебре Селасие дори удари греда.
И двата тима обаче бележат слаб старт на шампионата. Волфсбург е само с една победа, а бременци нямат и толкова - само две ремита.