Шалке гледа към върха след обрат срещу Вердер

Отборът на Шалке 04 надви Вердер (Бремен) с 2:1 като гост след обрат на “Везерщадион”. “Бременските музиканти” първи реализираха попадение - дело на Людовик Сане, който изпрати топката в противниковата врата след изпълнение на корнер и разбъркване пред вратата на гостите. Това се случи в 20-ата минута, а само 2 минути по-късно авансът на Вердер в резултата остана в миналото, тъй като Милош Велкович си отбеляза автогол. Седем минути преди края на двубоя Леон Горетцка бе оставен съвсем сам пред вратата на домакините след центриране от ъглов удар. Той се ориентира добре в ситуцията и насочи топката в мрежата, носейки победата на “кралскосините” от Гелзенкирхен.

След тази победа Шалке заема трето място в класирането с 9 точки. Вердер е на другия полюс, като продължава да има в актива си само една точка и се намира на незавидното 17-о място в подреждането.