Съдийката Бибиана не трепна в дебюта си в Бундеслигата (видео)

Дългоочакваното събитие в германския футбол - жена да ръководи мач от елитната дивизия - вече е факт. Бибиана Щайнхаус се справи сравнително добре със задълженията си по време на двубоя Херта (Берлин) - Вердер (Бремен), който остава в историята. Срещата в столицата завърши 1:1 след равностойна игра.

Щайнхаус показа класа в 38-ата минута, когато независимо извършено нарушение правилно не спря играта при атака на домакините, а даде авантаж, в резултат на който Матю Леки вкара за 1:0.

След почивката гостите от Бремен изравниха чрез капитана си Томас Дилейни (59’). За полузащитника това е пети гол в рамките на малко повече от седмица, след като преди това се беше развихрил в националния тим на Дания.

Пред 38-годишната реферка имаше още една спорна ситуация за разрешаване, когато в 73-ата минута Леки поиска дузпа за задържане от страна на футболист на Вердер, но отговорът беше “не”.

И след като в дълги периоди и двата тима не успяваха да стигнат до чисти ситуации, те създадоха няколко във финалните секунди. Ведад Ибишевич, Саломон Калу и Макс Крузе обаче се разминаха с шанса да се превърнат в герои, след като пропуснаха положения от 89-ата минута нататък.

И Херта, и Вердер обаче няма как да са доволни от ремито, защото и двата отбора записват слаб старт на сезона, като общо имат само една победа.