Дузпа в края измъкна Аталанта във Верона

Отборите на Киево и Аталанта си разделиха точките в мач от 4-ия кръг на Серия "А". На "Марк Антонио Бентегоди" гостите започнаха с четири промени в състава от победата с 3:0 над Евертън, а капитанът Алехандро Гомес бе оставен на пейката.

Въпреки това през първата част ВАР (Видео асистент рефер) два пъти ощети гостите, които имаха претенции за дузпа в 6-ата минута, след което гол на Йосип Иличич бе отменен в 29-ата минута.

Домакините имаха повече инициативата, като пропуснаха две възможности преди почивката, а гостите едно положение още в 10-ата минута. През второто полувреме Киево продължи да играе по-добре, като в 52-ата минута дебютантът Самуел Бастайн даде аванс на "летящите магаренца".

След 60-ата минута гостите, които преди няколко дни разбиха "карамелите" в Лига Европа, започнаха да търсят равенството, което все пак дойде в 85-ата минута. Дебютантът  Рикардо Орсолини бе фаулиран от Ненад Томович. Решението отново бе взето с помощта на ВАР, а зад топката застана Гомес, който влезе след попадението на домакините. Аржентинецът бе точен, отбелязвайки първото си попадение за сезона в калчото, както и второ поред след това срещу Евертън.

Десетката на "нерадзурите" през миналата кампания вкара 16 попадения в Серия "А".

Равенството бе първо за двата тима, които имаха по една победа и две поражения. Така отборите останаха с 4 точки на 11-то и 12-то място в класирането.