Кошмар за Тонев и компания в Бергамо

Българският национал Александър Тонев и съотборниците му от Кротоне имаха кошмарна вечер в Бергамо. Отборът от Южна Италия бе разбит с 1:5 при визитата си на Аталанта от 5-ия кръг на Серия "А". Бившият играч на ЦСКА започна отново титуляр, но се контузи още в 9-ата минута, когато бе заменен принудително от Адриан Стоян, а тимът му вече губеше в резултата, тъй като Андреа Петаня бе точен в 5-ата минута. Младежкият национал засече центриране на Йосип Иличич.

До края на първата част домакините водеха с 3:0, докато гостите бяха бледо копие на това, което демонстрираха срещу Интер (0:2) преди няколко дни. Бранителят Матия Калдара удвои в 25-ата минута с глава, след като Петаня бе отклонил топката с глава към него. В 38-ата минута Иличич навърза трима защитници и вкара трети гол за "бергамаските". Словенецът бе сред най-добрите на терена.

През втората част на сцената излезе Алехандро Гомес, който отбеляза още два гола във вратата на "акулите". Той стори това в 63-ата и 74-ата минути, а между двете попадения на капитана, гостите отбелязаха почетния си гол. Попадението бе дело на Марко Туминело в 70-ата минута.

Така тимът на Джан Пиеро Гасперини има вече седем точки в класирането, които бяха спечелени в последните три кръга. Тонев и компания останаха с едва една точка на предпоследното място в Серия "А".