Швейцария и Португалия продължават гонитбата в група В

Швейцария и Португалия продължават гонитбата на върха в група В, след като постигнаха победи в поредния кръг на световните квалификации.

Португалия сломи с 1:0 като гост Унгария, а Швейцария се наложи с 3:0 над аутсайдера Латвия в Рига. Така във временното класиране Швейцария води с 24 точки, докато португалците имат 21.

Съдбата на първото място в групата ще се реши в директния сблъсък на 10 октомври от последния кръг, ако разбира се преди това двата тима не допуснат грешна стъпка. Три дни по-рано Португалия гостува на Андора, а Швейцария приема Унгария.

"Кръстоносците" не срещнаха проблеми при гостуването си в Рига. Те откриха резултата още в 9-ата минута чрез Харис Сеферович, който се възползва от подаване на Лихтщайнер. В 31-ата минута Блерим Джемаили пропусна да удвои от дузпа, като прати топката над вратата. Все пак той се реваншира в 55-ата, когато вкара все пак за 2:0. В 59-ата Рикардо Родригес от дузпа оформи крайното 3:0.

В другия мач европейският шампион Португалия се наложи над коравите унгарци с 1:0 и записа седма поредна победа. Попадението падна в 49-ата минута, когато Андре Силва се разписа отблизо след центриране на Кристиано Роналдо.