Швеция отнесе Беларус и ни отказа от световното (видео)

Тимът на Швеция удари Беларус с 4:0 при гостуването си на "Борисов Арена", с което направи много важна крачка в квалификационната борба в група А. "Жълто-сините" се целят в първо класиране за световни финали от 2006 година насам. Попаденията за "Трите корони" реализираха Емил Форшберг, Кристофер Нюман, Маркус Берг и Андреас Гранквист (дузпа), а домакините записаха много слаби 90 минути.

През първото полувреме скандинавците реализираха три гола, дошли по сходен начин. Футболистите на Яне Андерсон заложиха на дълги извеждащи пасове, а това "оръжие" сработи на цели три пъти. Емил Форшберг откри резултата в 15-ата минута, след като излезе сам срещу вратаря на Беларус.

Последва попадение на Кристофер Нюман, наричан от феновете Тоте. Звездата на Втора Бундеслига също се оказа на чиста позиция и миг по-късно топката бе в мрежата. В 29-ата минута Форшберг се размина с паметен гол от фаул, нацелвайки горната греда със снаряд от 35 метра.

В 37-ата минута Маркус Берг, който от тази година рита в Близкия изток, покачи на 3:0. Едва тогава домакините погледнаха към шведската врата, но след корнер бранител на "Трите корони" спря топката на път към голлинията.

След почивката Беларус изравни играта, но мачът вече се доиграваше. В 85-ата минута се стигна до дузпа за гостите и капитанът Андреас Гранквист без проблеми направи 4:0. След около 60 секунди шведите пропуснаха да направят 5:0 при разбъркване в наказателното поле на домакините.

Победата приближава максимално близо скандинавците до поне второто място. Те вече имат 16 точки в своя актив и голова разлика +11. Ако на 7 октомври "жълто-сините" победят у дома Люксембург, стават недостижими за България на втора позиция. В същия ден нашите приемат големия фаворит Франция. В последния кръг Швеция гостува на Холандия, като само издънка срещу Люксембург или евентуално много голяма загуба в Амстердам може да провали отбора на Яне Андерсон.

БЕЛАРУС - ШВЕЦИЯ 0:4