Хандбална Бундеслига: Фленсбург се сгромоляса срещу Хановер, Мелсунген се справи с Гумерсбах

Един от големите фаворити за титлата от германската Бундеслига по хандбал за мъже - Фленсбург, претърпя тежък удар по шампионските си амбиции още във втория кръг на първенството. Миналата неделя носителите на титлата от 2004 година започнаха с убедителен успех над новака Любеке, но последвалото гостуване на Хановер се оказа прекалено тежък тест.

Домакините изиграха перфектно първо полувреме в дебютния си мач за сезона, в което дръпнаха с 20:13. Макар Фленсбург да подобри представянето си след почивката, изоставането нямаше как да бъде наваксано. Хановер спечели с 32:29, постигайки едва първата си шампионатна победа през календарната 2017 година.

През миналия сезон северногерманският тим завърши първенството с 16 поредни двубоя без успех, заемайки 11-та позиция в класирането. Това е първа победа за Хановер над Фленсбург от 2014 година насам.

Най-резултатен за домакините бе Кай Хиафнер, отбелязвайки 7 гола. С толкова за съперника се отличиха Холгер Гландорф и Расму Лауге Шмит.

В друг интригуващ сблъсък, Мелсунген постигна втора поредна победа, след като спечели домакинството си на гранда Гумерсбах с 25:23. Срещата бе много равностойна, а домакините доказаха, че неслучайно за считани за скрит фаворит в битката за челните места в таблицата. 8 гола за Мелсунген вкара Юлиус Кюн.

С две победи от два мача вече е и тимът на Лайпциг, който удържа устрема на новака Хютенберг през второто полувреме, за да се поздрави с минимален успех от 26:25 у дома. В същото време Вецлар и Минден записаха първото равенство в Бундеслигата през новия сезон - 24:24.

В останалите два двубоя от четвъртък вечер, Магдебург постигна успех с 30:26 над Лудвигсхафен, а Лемго триумфира при гостуването си на Ерланген с 28:24.

Последните две срещи от втория кръг - Гьопинген срещу Фюксе (Берлин) и Райн-Некар (Льовен) срещу Щутгарт, са отложени за ноември и декември. А всички двубои от третия кръг са насрочени за 3 септември (неделя).