Румънците биха Армения за престиж (видео)

Румъния постигна едва втора победа в световните квалификации, след като се наложи с 1:0 над Армения. Единственото попадение на "Арена Национал" в Букурещ отбеляза резервата Александру Максим в добавеното време. Въпреки успеха, северните ни съседи имат нищожни шансове за второто място, даващо право на бараж. Те са 4-и в група "Е" , като изостават с цели 7 точки от Полша и с 4 от Черна гора и Дания. Програмата на тима на Кристоф Даум до края включва гостувания в Подгорица и Копенхаген, което прави задачата още по-трудна.

Защитникът на Лудогорец Козмин Моци беше на резервната скамейка на домакините, но не се пови в игра.
Първия опасен изстрел отправи Александру Чипчиу, но топката премина над вратата. В 14-ата минута Хенрих Мхитарян изведе Тигран Барсегян в наказателното поле, но нападателят пропусна. В края на полувремето гол на Флорин Андоне с пета беше отменен заради засада.

В 54-ата минута Тарон Восканян игра с ръка в наказатлното поле и реферът Иван Бебек даде дузпа за Румъния. Арменцът пък получи втори жълт картон и беше изгонен. Зад топката застана Богдан Станку, но Григор Меликсатян усети посоката на удара му и спаси. Домакините все пак се добраха до победата в първата минута на добавеното време, когато Максим отблизо засече топката във вратата на Армения.

РУМЪНИЯ - АРМЕНИЯ 1:0 (0:0)
1:0 А. Максим (90)