Червения динамит взриви Полша (видео)

Дания изигра най-силния си мач от много време и разгроми Полша с 4:0. Впечатляващата победа на "Паркен" в Копенхаген върна тима на Оге Харейде в битката за класиране на Мондиал 2018. Червения динамит вече има 13 точки и се изравни с Черна гора. Загубата бе първа за Полша в квалификациите, но тимът остава начело в пореждането с 16 точки.

Миналата есен "Дружина полска" надви скандинавците с 3:2 във Варшава, а Роберт Левандовски реализира хеттрик. Днес обаче звездата на поляците бе почти незабележим. Датчаните поведоха в 15-ата минута с гол на Томас Дилейни и нито за миг не оставиха съмнение в превъзходството си. Другите попадения бяха дело на Андреас Корнелиус, Николай Йоргенсен и Кристиан Ериксен.
Дилейни пропусна да се разпише още в 17-ата секунда, но след четвърт час игра бе точен с глава след центриране от корнер. Малко преди това Левандовски стреля неточно от фаул. В края на полувремето груба грешка в защитата на Полша позволи на Ериксен да открадне топката и да центрира към Корнелиус, който от въздуха вкара за 2:0.

В 58-ата минута Лукаш Фабиански се намеси зле и подари топката на Николай Йоргенсен, а нападателят на Фейенорд нямаше как да сбърка. най-добрият на терена - Ериксен, довърши поляците с четвърти гол в 80-ата минута. Той показа класа с фалцов изтрел извън наказателното поле и сложи точка на спора.
След почивката в игра за Дания влезе и Никлас Бендтнер, който записа първи мач за Червения динамит от две години.

В следващия кръг Дания гостува на Армения, а Полша е домакин на Казахстан.

ДАНИЯ - ПОЛША 4:0 (2:0)
1:0 Т. Дилейни (15)
2:0 А. Корнелиус (42)
3:0 Н. Йоргенсен (59)
4:0 К. Ериксен (80)