Уругвай се приближи до световното

Отборът на Уругвай се приближи до участие на световното първенство в Русия догодина, след като в двубой от 16-ия кръг на квалификациите в зона КОНМЕБОЛ срази с 2:1 като гост коравия тим на Парагвай, който също се бори за класиране.

Мачът вървеше изключително равностойно, като до 76-ата минута резултатът се задържа 0:0. Тогава обаче 19-годишният защитник на Уругвай Федерико Валдерде успя да се разпише в дебюта си за националния отбор. Четири минути по-късно автогол на Густаво Гомес позволи на гостите да удвоят аванса си.

Домакините стигнаха по почетен гол в 88-ата, когато се разписа Анхел Ромеро, но за повече нямаха сили. Така Уругвай прекъсна серията си от шест мача без победа и събра 27 точки и излезе на второ място във временното генерално класиране. Парагвай е седми с 21. До края на квалификациите остава да се изиграят по още два мача в началото на октомври.