Тодор Михалев: Изненади може да станат, защо да не съм в топ 3 в Париж 2024

Скандален гол шокира ЦСКА насред Москва (видео)

8-ият кръг в руската Премиер лига поднесе още една изненада. Намиращият се в ужасна форма тим на Ахмат победи с 1:0 като гост ЦСКА (Москва), но това стана благодарение на гол, който трябваше да бъде отменен. Точен беше Заур Садаев след центриране на Магомед Митришев, преди което топката беше напуснала терена. Съдията Михаил Вилков обаче не видя добре ситуацията и посочи центъра.

Георги Миланов се появи като резерва за ЦСКА в последните десетина минути. Българинът на два пъти стреля, но футболисти на Ахмат се хвърляха в краката му, за да предотвратят опасността.  Загубата остави "армейците" на 5-о място с 13 точки, а Ахмат има 12 и е на 7-а позиция.

Няколко слаби мача отдалечиха ЦСКА от фаворита за титлата Зенит, но в началото на сезона за "армейците" най-важно бе да се класират в групите на Шампионската лига и те го направиха. Срещу Ахмат Георги Миланов отново остана на пейката. Шанс обаче получи Бибрас Натхо, който действаше в средата на терена заедно с Александър Головин и Понтус Вернблум. В атака Виктор Гончаренко разчиташе на Алан Дзагоев и Витиньо.

Гостите от Грозни стартираха кампанията си с 3 победи, но след това допуснаха 4 поредни загуби и се надяваха да прекъснат негативната тенденция с положителен резултат в столицата. Традицията обаче беше изцяло срещу тях - нито една победа и само едно равенство при визитите на ЦСКА в Премиер лигата. Старши треньорът Олег Кононов пусна на върха на атаката Заур Садаев, подкрепян по фланговете от Бернард Бериша и Магомед Митришев.

Преди мача ветранът Василий Березуцкий беше награден по повод своя двубой номер 500 с екипа на тима. Очаквано, срещата стартира с превъзходство на домакините. Футболистите на Ахмат обаче се защитаваха спокойно и в първите минути не допуснаха напрежение пред вратата на Евгений Городов. Близо половин час "армейците" не успяваха да стигнат до опасен удар, а когато го сториха чрез Георгий Шенников, вратарят на Ахмат беше на мястото си.

Гостите поведоха сензационно в последната минута на полувремето. Голът беше скандален и ще тежи на съвестта на рефера Михаил Вилков. Всичко започна от нескопосана изява на Виктор Васин, който позволи топката да мине под крака му. Тя беше догонена от Магомед Митришев и след неговото центриране Заур Садаев простреля Игор Акинфеев. Повторенията обаче ясно показаха, че преди паса на Митришев кълбото вече е било напуснало очертанията на терена.

Втората част премина при пълно надмощие на домакините. Само в началото Ахмат направи 1-2 интересни контри, при които на Акинфеев се наложи да опазва вратата си. В 60-ата минута Вернблум поиска дузпа, след като беше избутан в наказателното поле от Филипе Сампайо, но сигнал за наказателен удар не последва. Резервата Фьодор Чалов пропусна добра възможност да изравни малко по-късно, а Марио Фернандес на далечната греда стреля с глава в аут.

Гостите оцеляха и след опасен удар на Березуцкий, а в стремежа си да запазят резултата играчите на Кононов си служеха с доста нарушения. В 74-ата минута перфектна комбинация изведе Головин в наказателното поле, но Родолфо изби от самата голлиния.

Георги Миланов влезе в 80-ата минута вместо изразходвалия много сили Дзагоев. Секунди след това Аблайе Мбенг пропусна да реши всичко в полза на Ахмат. В 84-ата минута удар на Миланов беше блокиран, после и Головин не успя да уцели вратата. В края гостите прекалиха със симулациите, но късметът бе на тяхна страна при няколко разбърквания и изненадата стана факт.

ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!