Арсенал нанесе четвърта поредна загуба на Ахмат

Отборът на Арсенал (Тула) записа победа с 2:1 в гостуването си на Ахмат (Грозни) от 7-ия кръг на Премиер лигата в Русия. Така "артилеристите" спряха серията си от 4 мача без победа, като в същото време нанесоха 4-то поредно поражение на своя съперник. Българинът Михаил Александров отново не игра за гостите заради контузия.

Гостите откриха резултата в 30-ата минута, когато при едно центриране в наказателното поле защитник на Ахмат не се намеси добре и подари топката на Сергей Ткачов, който без замисляне я прати във вратата за 0:1.

Домакините можеха да изравнят в 70-ата минута, когато си спечелиха дузпа в своя полза, но Лео Жаба пропусна от бяата точка след доста несероизно изпълнение покрай вратата.

В 74-ата минута Ахмат все пак се добра до равенството. Заур Садаев прати топката с глава в мрежата след центриране от фаул.

Радостта на играчите от Грозни обаче бе твърде кратка. В 76-ата минута Лука Джорджевич получи дълъг пас и с глава от границата на наказателното поле вкара красиво попадение.

Така Арсенал събра актив от 7 точки и се измъкна от опасната зона, като вече е на 13-ата позиция. Ахмат пък продължава да се срива и с 9 точки се намира на 9-ото място.