Парма се завърна победоносно в Серия "Б"

Отборът на Парма се завърна с победа в Серия "Б". На "Енио Тардини" бившият тим на Христо Стоичков и Валери Божинов записа успех с 1:0 над Кремонезе. Двата тима се завърнаха през това лято във втория ешелон на калчото. Единственото попадение отбеляза Емануеле Калайо в 40-ата минута. Капитанът на домакините бе точен от дузпа, като вече има 20 гола от 45 мача за "дуковете". Той се разписа за втори път през този сезон, след като вече стори това в Купата на Италия.

Бившият голаджия на Торино, Пескара, Наполи, Сиена, Дженоа, Катаня, Ла Специя преди това пропусна отлична възможност да даде аванс на тима си.

Парма бе по-добрият отбор преди почивката, като заслужено стигна до гол аванс. След няколко пропуснати добри възможности, вратарят на гостите Самир Ужкани спаси удар Джакопо Дедзи, а реферът отсъди 11-метров наказателен удар. Най-опитният играч на терена вкара хладнокръвно първото попадение за сезон 2017/2018 година в Серия "Б".

Много добър мач направи Барайе за Парма, който затрудни максимално защитата на Кремонезе.

ПАРМА - КРЕМОНЕЗЕ 1:0