Тимът на Земан тръгна към Серия "А" с 5:1

Един от ветераните сред треньорите в Италия Зденек Земан започна ударно сезона в Серия "Б". 70-годишният специалист изведе тима си Пескара до разгромна победа с 5:1 над един от бившите си тимове Фоджа.
Изпадналият от Серия "А" състав е сред фаворитите за завръщане в елита, а тифозите вярват сляпо на чеха, който вкара тима в калчото през сезон 2011/2012 година. "Делфините" разпиляха новака във втория ешелон на Италия с хеттрик на Стефано Петинарди, юношата на Рома бе точен в 7-ата, 57-ата и 81-ата минути. Другите две попадения бяха дело на Ахмад Бенали в 63-ата минута и Леонардо Манкусо в 78-ата минута.

Гостите отбелязаха първия си гол за сезона в първенството в 89-ата минута. Точен бе Алберто Гербо.

Така Пескара още в първия кръг даде заявка за завръщане сред най-добрите на Ботуша.