Парма пропиля два гола аванс на "Тардини"

Отборът на Парма пропиля два гола аванс на своя стадион "Енио Тардини" в мач от 7-ия кръг на Серия "Б", завършил 2:2. "Дуковете" водеха с 2:0 на почивката срещу Салернитана, след като защитниците на тима Валерио Ди Чезаре и Алесандро Лукарели се разписаха. Първият бе точен с глава в 17-ата минута, а капитанът удвои с удар от два метра на празна врата в 33-ата минута.

През втората част тимът от Салерно се опита да се върна в мача, като започна да атакува по-опасно. Матиа Спрокати с красиво изпълнение намали в 56-ата минута.

В 72-ата минута авторът на първия гол за домакините Ди Чезаре бе изгонен за фаул срещу Алехандро Родригес. Южняците вдигнаха още повече обороти, а в 78-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, Симоне Якопони бе изгонен за извършеното нарушение в наказателното поле.

Луиджи Витале бе точен от бялата точка за 2:2. Последните минути гостите се опитаха да стигнат до пълен обрат, след като разполагаха с двама души повече на терена, но Парма успя да спаси точката.

Парма остана с 10 точки, а гостите вече имат осем точки в класирането.