Реал разкъса Барса на “Камп Ноу” и сложи ръка върху Суперкупата (видео+галерия)

Реал Мадрид направи първата крачка към спечелване на Суперкупата на Испания. Тази вечер “белият балет” надигра с 3:1 Барселона като гост на “Камп Ноу” и взе комфортна преднина преди реванша на свой терен. Мачът бе доста вълнуващ и изпъстрен с интересни и спорни моменти. Реал пръв поведе в резултата след автогол на Жерад Пике в 50-ата минута, но Барсеолна изравни от дузпа в 77-ата минута, реализирана от Лионел Меси. Кристиано Роналдо отново даде преднина на мадридчани в 80-ата минута, а две минути по-късно португалецът бе изгонен, след като получи втори жълт и червен картон за симулация, след като падна за дузпа в наказателното поле. В последната минута на редовното време Марко Асенсио заби трети гол във вратата на Тер Щеген, с което направи преднината на своя тим изключително добра преди реванша.
Барселона - Реал М 1:3
Реал Мадрид имаше първапа възможност в мача като удар на Матео Ковачич бе спасен от вратаря. Барса пък отговори в 10-ата минута с възможност пред Луис Суарес, който изскочи на голова позииця, но прати топката в ръцете на Кейлор Навас. В 18-ата минута удар на Иско пропусна целта, а в 24-ата минута Лионел Меси стреля от фаул над вратата.

В края на полувремето Реал имаше нови две възможности, пропуснати от Гарет Бейл. първо в 37-ата минута уелсецът от добра позиция отправи шут, който бе спасен от вратаря. След това в 45-ата минута той пробва нов изстрел, който не намери очертанията на вратата.
Втората част започна много неприятно за домакините. В 50-ата минута след едно центриране по земя Жерард Пике действа неразчеетно и прати топката в собствената си врата за 0:1.

След гола гостите заиграха още по-добре. В 55-ата минута Реал можеше да удвои преднината си, след като Карим Бензема центрира прекрасно за нахлуващия от задна позиция Дани Карвахал. Защитникът стреля от воле, но Жорди Алба със самоотвержена намеса успя да спре топката преди тя да се озове във вратата. В 69-ата минута влезлият като смяна Кристиано Роналдо получи центриране от Бейл и опита атрактивна странична ножица, но не успя да насочи топката във вратата. Минута след това и Марсело отправи мощен изстрел, който бе спасен от Марк-Андре тер Щеген.
Барселона обаче също постепенно засилваше натиска и в 75-ата минута на два пъти Кейлор Навас направи блестящи спасявания след удари на Лионел Меси и Луис Суарес. Само минута по-късно костариканецът се хвърли в краката на Суарес, който артистично падна и успя да изпроси дузпа за своя тим. Меси изпълни наказателния удар и възстанови равенството 1:1.

Радостта на домакините обаче бе твърде кратка. В 80-ата минута “кралският клуб” организира прекрасна контраатака, Роналдо получи пред наказателното поле, финтира Пике и с неспасяем удар под гредата вкара за 1:2. Само две минути след това обаче португалецът бе изгонен от игра. Той опита да си спечели дузпа, падайки в наказателното поле след единоборство с Юмтити, но съдията не посочи бялата точка, а извади втори жълт и червен картон на Роналдо за симулация.
Барса отново опита отчаян щурм, но това не даде желания резултат, а точно обратното. В 90-ата минута Реал отново организира хубава контраатака, Марко Асенсио бе намерен на стрелкова позиция и с бомбен шут простреля за трети път вратата на Тер Щеген за крайното 1:3.
Така Реал вече е много близо до спечелването на Суперкупата на Испания, докато Барса ще има тежката задача да вкара поне три гола в реванша на “Сантиаго Бернабеу” на 17 август.