Без звездите Барса се задъха срещу тим от Сегунда (видео)

Отборът на Барселона стигна само до равенство 1:1 при гостуването на втородивизионния Химнастик Тарагона в приятелска среща. Пако Алкасер изравни чак в 79-ата минута, след като преди това Ману Барейро беше извел домакините в 11-ата минута. Гостите от “Камп Ноу” бяха по-активни в каталунския сблъсък, особено след почивката, но пролича липсата на ключови фигури като Лионел Меси, Луис Суарес, Андрес Иниеста, Серхио Бускетс и Жерард Пике, които получиха почивка.

Ернесто Валверде заложи на експериментален състав, при който Денис Суарес изпълняваше ролята “Неймар”. Сержи Роберто, Карлес Аленя и Сержи Сампер действаха в средната зона.

Домакините започнаха по-дейно и в третата минута топката прелетя над гредата на Яспер Силесен след шут на Техера. В деветата Томас Вермален напусна с контузия и беше заменен от Марлон. В 11-ата тарагонският тим стигна до гол след отбита топка при корнер. Ману Барейро беше на точното място и насочи в мрежата - 1:0. Сержи Роберто отвърна с неточен удар в 20-ата минута. Във втората част на полувремето “лос кулес” се окопитиха и натиснаха своя съперник, но без успех. В 37-ата Сержи Роберто проби отдясно, центрира към Пако Алкасер, който не успя да преодолее вратаря от близка дистанция. В 44-ата най-активният Сержи Роберто отново стреля, но доста апатично.

В 50-ата минута Денис Суарес и Люка Дин разиграха добре, но нямаше кой да засече топката след центрирането. Три по-късно Карлес Аленя отправи много хубав далечен изстрел, с който стражът се справи на два пъти. В 55-ата Барса изпусна великолепна възможност след нова комбинация между Денис и Дин, при която френският бек шутира много близо до гредата - встрани. В 57-ата и резервата Мунир Ел Хадади изпробва бдителността на вратаря с далечен удар.

В средата на полувремето Валверде направи няколко смени, давайки шанс на завърналия се Жерард Деулофеу. В 79-ата испанският вицешампион изравни след прецизно изпълнение от пряк свободен удар на Пако Алкасер. Централният нападател демонстрира страхотен усет и омота топката в мрежата за 1:1. В 89-ата Мунир беше много близо до победен гол - прехвърли вратаря, но защитник изчисти пред голлинията.

Така Барселона за първи път не спечели в контролите, след като преди това записа три победи срещу колоси като Ювентус, Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид.

Химнастик - Барселона 1:1
1:0 Барейро (11)
1:1 Алкасер (79)

Барселона: Силесен (46 - Тер Стеген); Семедо (64 - Дъглас), Масчерано, Вермален (12 - Марлон), Дин (64 - Алба); Сампер (64 - Андре Гомеш), Сержи Роберто, Аленя (64 - Деулофеу); Арда (46 - Мунир), Пако, Денис;