Вандеуей разгроми Стивънс за по-малко от час в Щутгарт

Шампионката от Откритото първенство на САЩ по тенис Слоун Стивънс отпадна в първия кръг на турнира на червени кортове в Щутгарт с награден фонд 816 хиляди долара. Поставената под номер 7 американка загуби от сънародничката си КоКо Вандеуей  с 1:6, 0:6 само за 56 минути, след като не успя да спечели нито веднъж подаването си в мача.

Деветата в света Стивънс проби в началото на мача, след което участващата с "уайлд кард" Вандеуей, 17-а в класацията на WTA, взе следващите 12 гейма. Така тя отпадна в първия кръг в седми турнир от десетте, в които участва, след като през септември миналата година триумфира на "Флашинг Медоус" в Ню Йорк.

Във втория кръг Вандеуей ще срещне защитаващата титлата си от миналия сезон Лаура Зигемунд (Германия).