Нови надежди за Саутхамптън

Саутхамптън запази надежди за оставане в елита, след като спечели с 2:1 домакинството си срещу Борнемут. Успехът бе първи за “светците” под ръководството на Марк Хюз.

Душан Тадич се превърна в героя на деня на “Сейнт Мерис”. Той откри резултата в средата на първото полувреме с нисък удар след отлична контраатака. Сърбинът донесе победата на тима си в 54-ата минута след страхотен пробив. Секунди преди почивката Джошуа Кинг изравни, но Борнемут отстъпи през втората част.

Успехът дава реални шансове на Саутхамптън за оцеляване. “Светците” са 18-и, като изостават на 1 точка от Суонзи и на 3 от Хъдърсфийлд и Уест Хам.

САУТХАМПТЪН - БОРНЕМУТ 2:1
1:0 - Тадич (25)
1:1 - Кинг (45)
2:1 - Тадич (54)