Буш съсипа ЦСКА-София - Левски взе солиден аванс преди реванша (видео+галерия)

Левски взе солиден аванс от 2:0 над ЦСКА-София след първата полуфиналната битка от турнира за купата на България между двата тима. В герой за сините се превърна Сержиу Буш, който реализира и двете попадения след брилянтни асистенции на Габриел Обертан.

Победата на Левски можеше и да е по-голяма като цифрово изражение, тъй като в 73-ата минута Буш излезе очи в очи с вратаря, но нацели напречната греда.

Не без значение за слабата игра на червените бе отсъствието на някои от ключовите футболисти. Поради контузии и наказания не играха Фернандо Каранга, Станислав Манолев, Жеферсон и Кирил Десподов. На техните места Стамен Белчев пусна Хеан Бланко, Стойчо Атанасов, Александър Дюлгеров и Едвин Джеси.

Полуфинал №1 за Купата на България: ЦСКА-София - Левски@@@

Срещата започна ударно за сините, които откриха резултата още в 7-ата минута. Обертан получи пас отдясно, преодля Дюлгеров и центрира отлично към Буш, който от 5-6 метра не остави шанс на Черниаускас - 1:0 за Левски.

В 15-ата минута и червените организираха добра атака, при която Джеси елиминира Ейолфсон с поемането на топката, но шутът му от границата на наказателното поле не се получи и излезе в аут.

След пет минути проблемите на Стамен Белчев се увеличиха, тъй като му се наложи да извърши принудителна смяна. На мястото на контузения Едвин Джеси влезе Александър Георгиев.

В 25-ата минута Бодуров допусна груба грешка, позволявайки на Вутов да му отнеме топката. Юноша на Левски намери Буш, но румънецът стреля слабо и Черниаускас спаси. В ответната атака Георгиев изведе Хеан Бланко, който опита да прехвърли Митрев, но не сполучи и топката излезе в аут.

В 38-ата минута червените имаха нова добра възможност да изравнят след контраатака "двама на двама", но пасът на Тиаго към Бланко бе изчистен от Паулиньо.

Втората част започна като първата - с ранен гол за Левски. Обертан получи пас от Цветкович и центрира отлично към Буш, който от упор с глава не остави шанс на Черниаускас - 2:0 за сините.

ЦСКА-София опита да се върне бързо в мача, но опасни удари на Хеан Бланко с глава и на Енрике излязоха в аут.

В 71-ата минута червените като по чудо не върнаха едно попадение. Резервата Алберг намери Рафаел Енрике, който бе изпуснат от Фигейредо, но от 6-7 метра не уцели вратата.

Само две минути по-късно Левски можеше да реши всичко в своя полза и почти да обезсмисли реванша. След брилянтна атака Обертан изведе Буш сам срещу вратаря, румънецът стреля, Черниаускас успя да повдигне леко топката, която се отби в напречната греда и бранител в червено я изчисти.

След тази ситуация, темпото драстично спадна, тъй като двата отбора видимо се умориха и повече опасни положения пред двете врати не бяха създадени.

Така Левски взе солиден аванс от два чисти гола преди срещата реванш между двата тима, която ще се проведе на 25 април и отново ще е на стадион "Васил Левски". В нея сините ще са символичен домакин.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛЕВСКИ 0:2

0:1 Сержиу Буш (7)
0:2 Сержиу Буш (46)

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 2. Атанасов, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 7. Бланко, 8. Джеси (22- Георгиев), 15. Малинов (70-Лое), 17. Енрике, 20. Тиаго (66-Алберг), 23. Дюлгеров

ЛЕВСКИ: 21. Митрев, 5. Ейолфсон, 7. Паулиньо (72-Прохазка), 8. Вутов (83-Панайотов), 9. Буш, 14. Тиам, 19. Цветкович, 20. Нашименто (67-Гомес), 25. Фигейредо, 28. Яблонски, 32. Обертан