Краев поигра броени минути, а Мидтиланд показа шампионски дух (видео)

Мидтиланд демонстрира характер и убеди всички скептици, че има необходимото самочувствие, за да финишира сезона в Дания като шампион. В невероятен мач от поредния кръг на плейофите за титлата отборът на Божидар Краев обърна с 3:2 хегемона от последните години ФК Копенхаген и отново се изравни по точки с водача в класирането Брьондби. Българският национал влезе в 88-ата минута на мястото на Микел Дуелунд.

Федерико Сантандер откри резултата в 13-ата минута след чудесна комбинация на гостите. В началото на второто полувреме бившият нападател на Аякс Виктор Фишер засече центриране от десния фланг за 0:2.

Мидтиланд нямаше намерение да се предава. След разбъркване в наказателното поле финландският национал Тим Спарв върна едно попадение, а в 60-ата минута Ерик Святченко изравни отблизо. Пълният обрат стана факт в 79-ата минута, когато топката щастливо стигна до Артьом Довбик и той с левия крак я заби под гредата.

Мидтиланд и Брьондби имат по 66 точки, третият Нордселанд е с 53, а ФК Копенхаген е чак 4-и с 47 пункта.