Брьондби спечели Купата на Дания (видео)

Брьондби е новият носител на Купата на Дания. Над 30 000 фенове присъстваха на финала на “Паркен” срещу Силкеборг, в който отборът на Александър Цорнигер се наложи с 3:1.

Борещият се за оставането си в Суперлигата Силкеборг изненадващо поведе в 33-ата минута с гол на Давит Ширтладзе, но много бързо Бенедикт Рьокер изравни. До почивката се разписа и Камил Вилчек, а отново той оформи крайния резултат в 90-ата минута.

Купата е седма в историята на Брьондби и първа от 2008 година.

Тимът от Копенхаген е много близо до златен дубъл. Три кръга преди края на сезона “жълто-сините” имат аванс от 3 точки пред Мидтиланд на Божидар Краев. Този уикенд двата отбора се изправят един срещу друг в столицата.