Вернер даде криле на РБ в Хановер

Отборът на РБ (Лайпциг) се изкачи поне за 24 часа на четвъртата позиция във временното класиране на Бундеслигата. Разен Балшпорт спечели гостуването си на Хановер 96 с 3:2 в атрактивен мач и така запази стопроцентовия си актив в мачовете срещу този съперник - 2 успеха в 2 мача.

Тимо Вернер бе в основата на победата на РБ, макар че днес не успя да отбележи. Светкавично бързият нападател асистира за две от попаденията в мрежата на Филип Тшаунер.

Емил Фошрберг откри за 1:0 в 16-ата минута след голов пас на Вернер. Шведският нападател завърши контраатака на своя тим и вкара първия гол от непосредствна близост след добро подаване по земя от страна на германския национал. Вили Орбан удвои преднината на гостите в 54-ата минута, когато те разиграха късо изпълнение на ъглов удар, след което Наби Кейта центрира в наказателното поле, а Орбан отбеляза с глава за 2:0.

Третият гол днес също дойде след ъглов удар - Пирмин Швеглер центрира в наказателното поле в 71-ата минута, а там Салиф Сане успя да върне едно попадние с глава, за да намали изоставането на 96 до 2:1. Разликата от два гола бе възстановена само 5 минути по-късно, когато Вернер спринтира отляво на наказателното поле и пусна топката към пресичащия към вратата Юсуф Поулсен, за когото бе по-лесната задача - да я чукне в мрежата за 3:1. Хановер не се предаде и отново вкара - Оливер Сорг центрира в 78-ата минута, а Никлас Фюклруг се разписа с глава за 3:2.

Едва две минути по-късно Фюлкруг отново вкара, но попадението му бе отменено заради засада след консултация с VAR. Домакините се хвърлиха с всички сили в атака и удариха греда в 89-ата минута, но така и не успяха да изравнят и победата бе за РБ.

Лайпциг измести Айнтрахт (Франкфурт) от четвъртото място с втората си поредна победа и общо тринадесета за сезона, след кято тимът има 46 точки. “Орлите” обаче могат да се върнат в четворката още утре, когато гостуват на Вердер (Бремен). Хановер 96 е на тринадесето място с 32 точки.