Впечатляваща победа върна Байер (Л) в голямата игра (видео)

Байер (Леверкузен) не вкара гол и взе само точка от мачовете с Кьолн и Аугсбург, но демонстрира истинските си възможности в сблъсъка с РБ (Лайпциг), който имаше пряко отношение към битката за челните места. "Аспирините" се наложиха с 4:1 като гост след силно второ полувреме и се изкачиха на четвъртата позиция, изпреварвайки днешния си съперник и Айнтрахт (Франкфурт).
В състава на РБ (Лайпциг) се усети умора, след като в четвъртък момчетата на Ралф Хазенхютъл имаха тежък двубой с Олимпик Марсилия в Лига Европа. Въпреки това, домакините бяха по-активни до почивката и поведоха с попадение на Марсел Забитцер. Байер отговори на удара в самия край на полувремето. Леон Бейли центрира към връхлитащия на скорост Кай Хавертц и той изравни с изстрел от въздуха.
През второто полувреме доминацията на гостите от Леверкузен бе пълна. В 51-ата минута националът Юлиан Брант изскочи зад защитата и прати топката в близкия ъгъл за 1:2. Пет миути по-късно резервата Панайотис Рецос се възползва от разбъркване в наказателното поле и отбеляза дебютния си гол в Бундеслигата, а в 69-ата минута Кевин Фоланд завърши перфектна контраатака с четвърти гол във вратата на Петер Гулачи.

В следващия кръг "аспирините" отново ще играят срещу пряк конкурент в лицето на Айнтрахт, а РБ (Лайпциг) ще гостува на Вердер (Бремен).