Най-после радост за Хановер (видео)

Серията от 5 поредни загуби на Хановер 96 вече е в миналото. Отборът на Андре Брайтенрайтер зарадва феновете си с победа над Вердер (Бремен) с 2:1 и се доближи само на точка от "бременските музиканти". Домакините нанесоха своя удар още преди почивката с головете на Мартин Харник и Феликс Клаус, а попадението на Ишак Белфодил в 74-ата минута не спаси Вердер от загубата.

В 17-ата минута Харник изпревари централните защитници на гостите след хубава флангова атака и намери пролука между гредата и ръката на вратаря Иржи Павленка. Подаването беше на левия бек Миико Алборноз, който през целия мач помагаше на офанзивните футболисти на Хановер.
Вердер взе инициативата и на няколко пъти пропусна да изравни. Вместо това, в 42-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Марвин Бакалорц уцели гредата, но топката отиде на крака на Клаус и той не сбърка.

През второто полувреме отново Вердер имаше повече положения. В 74-ата минута Белфодил вкара красив гол с глава, но малко по-късно, останал сам срещу вратаря Филип Тшаунер, нападателят не можа да донесе точката на тима от Бремен.