Батшуай няма милост към съперниците на Борусия (Д) (видео)

С гол в добавеното време Борусия (Дортмунд) изкова ценен домакински успех с 3:2 над прекия си конкурент за мястото в призовата тройка Айнтрахт (Франкфурт) и се завърна на трета позиция в Бундеслигата. Миши Батшуай реализира попадението в момента, в който домакините съжаляваха, защото тъкмо бяха позволили на Дани Блум да изравни за 2:2.

Мачът на “Сигнал Идуна Парк” беше един от най-стойностните от началото на шампионата с куп положения и пред двамата вратари.

Началото беше за вестфалци и в 10-ата минута Андре Шюрле пропусна на празна врата. Две по-късно обаче Марко Рус от състава на Айнтрахт си вкара автогол и Борусия излезе напред - 1:0.

Отборът на Нико Ковач отново показа характера си и заслужено стигна до изравняването в 75-ата минута, когато Лука Йович засече с глава центриране от фал. Въпросният Йович се беше появил като резерва, а от пейката влезе и Батшуай.

Гостите още не се бяха нарадвали, когато в 77-ата минута преотстъпеният от Челси нападател отново върна преднината на Дортмунд - 2:1.

Трите точки изглеждаха сигурни за състава на Петер Щьогер, но тогава дойде 90-ата минута, когато още една смяна - Дани Блум се възползва от перфектно подаване на Дани да Коща и вкара за 2:2.

Същият този Да Коща обаче “забрави” да се изтегли при атака на Борусия в продължението и покри засадата, след което Батшуай сложи точка на срещата с гола си за 3:2. Така белгиецът вече има 7 попадения след идването си от Лондон в края на януари.