Новия Батман в центъра на събитията и днес (видео)

Дошлият под наем от Челси Миши Батшуай вкара гол за Борусия (Дортмунд) и във втория си мач, с което изигра важна роля за успеха с 2:0 над Хамбургер ШФ в среща от 22-ия кръг на германския елит. Така отборът от Вестфалия се изкачи до трета позиция, като е само на точка от втория РБ (Лайпциг).

Новия Батман, както самият Батшуай се нарича, беше точен в 49-ата минута след прецизно подаване на Кристиан Пулишич. Тази крехка преднина се задържа чак до добавеното време, когато резервата Марио Гьотце ускои “Сигнал Идуна Парк” с гол за 2:0.

Най-важното за домакините днес беше завръщането в състава на Марко Ройс, който не беше играл от финала за Купата на Германия през май 2017 г. 259 дни по-късно той дори беше титуляр, но липсата на игрова практика си пролича и той не успя да блесне. Доста силно за пореден път обаче се представи Андре Шюрле, който сновеше по крилото и изработи попадението на Гьотце.

Като цяло обаче Борусия не игра силно и през второто полувреме на няколко пъти изравняването беше близо, но слабата класа на играчите на Хамбургер ШФ натежа.

Иначе Батшуай отпразнува гола си със салто по подобие на Пиер-Емерик Обамеянг, когото той трябва да замести до лятото. Белгиецът реализира на два пъти преди седмица срещу Кьолн и вече се радва на три гола.

При тимът от Хамбург положението остава същото - място сред изпадащите и липса на победи от ноември насам.

Спечели VIP пропуск и виж на живо Купата на FIFA на 14.02 в Парадайс център. Участвай тук!