Седем е добро число за Топчо и в Арда (видео)

Головият рецитал на Арда (Кърджали) в Югоизточната Трета лига продължава. Футболистите на Елин Топузаков разгромиха със 7:0 Левски (Карлово) в среща от 20-ия кръг на аматьорския шампион, играна на стадиона в Момчилград.

Тон за голеадата даде Георги Стефанов, който откри резултата още във втората минута. Четвърт час след началото на мача Владислав Мисяк удвои, а малко преди края на почивката Атанас Чепилов направи класическа преднината на кърджалии.

Веднага след паузата Димитър Алексиев покачи на 4:0, в 67-ата Ахмед Осман се разписа за 5:0. Вторият гол на Осман, паднал в 81-ата минута, бе под №80 за Арда в първенството. Крайното 7:0 оформи Джихат Кямил, който бе точен с глава в последната минута.

С поредната изразителна победа воденият от “синята” легенда Топузаков тим събра 53 точки в актива си. Кърджалии се възползваха от поредната грешка на Загорец тази пролет и вече имат 10 точки преднина на върха.