Арда оцеля срещу Миньор

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) записа едва 3-а победа в Суперлигата на България, след като обърна и надигра Миньор (Перник) с 3:2 (25:18, 23:25, 17:25, 26:24, 15:6) в отложен мач от 19-ия кръг.

Така Арда взе две точки, но остава на последното 12-о място във временното класиране с 14 точки след 3 победи и 18 загуби. Миньор е твърдо 10-и със 17 точки след 6 победи и 15 загуби. В последният 22-и кръг от редовния сезон момчетата на Иван Халачев гостуват на Левски, а перничани приемат Добруджа 07 (Добрич). Срещите са в петък (2 март) от 18,30 часа.

Домакините от Арда доминираха в първия гейм и го спечелиха с добра преднина - 25:18. В следващите две части Миньор владееше положението на полето и успя да вземе аванс след 25:23 и 25:17. Четвъртата част бе доста драматична, като борбата бе със зъби и нокти за всяка точка. Гостите предвкусваха успеха, но в крайна сметка волейболистите на Иван Халачев изравниха след 26:24 и вкараха срещата в тайбрек. Там Арда поведе още преди смяната на полетата и след това не остави възможност за друг развой на мача освен победа - 15:6 и 3:2.