Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

ЦСКА даде само гейм на Арда в Кърджали

Волейболният отбор на ЦСКА записа втора поредна и общо 15-а победа в Суперлигата на България, след като надигра като гост Арда (Кърджали) с 3:1 (25:19, 25:21, 23:25, 25:17) в мач от предпоследния 21-и кръг на редовния сезон, игран тази вечер в зала "Арпезос".

Така "червените" продължават да са на 3-о място във временното класиране с 15 победи, 6 загуби и 50 точки. Арда пък остава на последното 12-то място с едва 2 победи, 18 загуби и 12 точки, но и мач по-малко. В последния 22-и кръг ЦСКА е домакин на Монтана, докато кърджалийци ще гостуват на Левски. Срещите са в петък (2 март) от 18,30 часа. Преди това, Арда ще изиграе и отложения си двубой от 19-ия кръг срещу Миньор (Перник). Този мач е във вторник (27 февруари) от 18,00 часа.

Волейболистите на ЦСКА доминираха през по-голямата част от времето, като единствено в началото на геймовете домакините от Арда повеждаха в резултата. В третата част разликата в полза на кърджалийци се запази до край, и така намалиха пасива си на 1:2 гейма Четвъртият гейм също премина под диктовката на армейците, които се поздравиха с победата след 25:17 и 3:1.