Миньор се спаси след победа над Тетевен

Волейболистите на Миньор (Перник) победиха като гости Тетевен Волей с 3:1 (25:23, 25:23, 23:25, 25:21) в мач от предпоследния 21-и кръг на редовния сезон в Суперлигата на България

Така перничани остават твърдо на 10-о място в класиране с 6 победи, 14 загуби, 16 точки и мач по-малко. По този начин Миньор се спаси от възможността да играе плейаут за оставане в елита, като дори има теоретичен шанс да се класира за плейофите. От друга страна Тетевен продължава да е на предпоследното 11-о място с 4 победи, 17 загуби и 13 точки, като ще играе минимум плейаут за оставане, а дори е застрашен от директно изпадане.

Миньор има да изиграе отложената си среща от 19-ия кръг срещу последния в подреждането Арда (Кърджали). Този двубой е във вторник (27 февруари) от 18,00 часа в Кърджали. В последния 22-и кръг от редовния сезон перничани са домакини на Добруджа 07 (Добрич), докато Тетевен гостува на шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас). Тези срещи са в петък (2 март) от 18,30 часа.

Двата отбора стартираха равностойно в първия гейм, след което домакините от Тетевен поведоха за кратко. Перничани, обаче, ги настигнаха и обърнаха резултата, дръпвайки с няколко точки. В ключовите моменти тетевенци намалиха дистанцията, но не успяха да излязат напред и Миньор затвори с минимална преднина - 25:23. Във втората част момчетата на Петьо Драгиев направиха разлика от самото начало и я поддържаха през по-голямата част от времето. В края отново "зелените"се доближиха в резултата, като се повтори ситуацията от първия гейм - 25:23 за Миньор.

Третия гейм бе доста драматичен, като интригата бе до последния момент. Тетевенци показаха страхотна игра и в крайна сметка намалиха изоставането си на 1:2 гейма след 25:23. В четвъртата част борбата на полето бе ожесточена, играта бе точка за точка, двата тима се догонваха постоянно. Миньор обаче дръпна и спечели мача с 3:1 след 25:21.

Най-резултатен бе Иван Дамянов с 21 точки (60% ефективност в атака), Стефан Чавдаров завърши с 15 точки (5 блока, 91% ефективност в атака).

За Тетевен Волей Камен Каменов приключи със 17 точки (1 блок, 59% ефективност в атака, 24% перфектно и 48% позитивно посрещане), 13 точки  добави Георги Левенов (1 ас, 5 блока, 50% ефективност в атака).

В следващия, последен кръг тетевенци излизат срещу Нефтохимик 2010, на 2 март (петък). Миньор има още два мача - отложен, с Арда (Кърджали) на 27 февруари и с Добруджа 07 - също на 2 март.

ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ - МИНЬОР (ПЕРНИК) 1:3 (23:25, 23:25, 25:23, 21:25)
ТЕТЕВЕН: Христо Петков 2, Илиян Иванов 12, Камен Каменов 17, Цветелин Цветанов 8, Георги Левенов 13, Кристиан Масларов - Антон Василиев-либеро (Владимир Панев 1, Ангел Неев, Даниел Бучков, Иван Костов, Радостин Денков 1)
Старши треньор: ПЕТЪР МЕЧКАРОВ
МИНЬОР: Павел Иванов 3, Иван Дамянов 21, Пламен Драгиев 9, Ивайло Иванов 11, Кристофър Петров 11, Стефан Чавдаров 15 - Антонио Методиев-либеро (Методи Методиев, Виктор Костадинов, Александър Петров)
Старши треньор: ПЕТЬО ДРАГИЕВ.