Подгласниците на Меси и Суарес не спират да вкарват

Отборът на Селта показа ефикасност и с четири удара във вратата вкара два гола, с които надви Ейбар с 2:0 у дома в среща от 25-ия кръг на Примера дивисион. Тази победа на “небесносините”, дошла след три кръга без успех, изравни двата тима в класирането.

Ейбар обаче беше далеч по-опасният отбор на терена. Само за първото полувреме гостите изпълниха 7 корнера срещу нито един на Селта, а и атаките им бяха в пъти повече.

Съставът от Галисия се възползва и от класата на своите футболисти. В 56-ата минута Яго Аспас реализира за 1:0 след подаване на Емре Мор, като майсторски надигра играча, който го пазеше. За испанския национал това е 16-о попадение в Ла Лига и той изостава само от Луис Суарес (17) и Лионел Меси (20).

Следващият в голмайсторската листа на първенството - Максимилиано Гомес, завърши точно отлична контраатака за 2:0 в 79-ата минута, с което подсигури трите точки за Селта.

В останалото време баските пробваха какво ли не да вкарат поне веднъж, но така и не успяха.