Яго Аспас тегли Селта към Европа (видео)

Трета поредна победа изкачи Селта на 7-о място в Ла Лига и отборът от Галисия гледа все по-смело към участие в евротурнирите през следващия сезон. Яго Аспас отбеляза два гола при успеха с 3:2 над Бетиса, едно попадение добави другата звезда на Селта - Максимилиано Гомес. Точни за Бетис бяха Серхио Леон и Андрес Гуардадо, който реализира дузпа в 90-ата минута.

Именно Гуардадо пропусна да даде аванс на севилци в началото на двубоя, стреляйки над вратата. В 12-ата минута гостите сбъркаха при изнасянето на топката, тя стигна до Яго Аспас и за него остана по-лесното.
Аспас имаше роля и за втория гол. В 57-ата минута той центрира към Макси Гомес и уругваецът вкара за 2:0 с глава. Серхио Леон върна интригата в 70-ата минута, но не след дълго перфкетна контра на Селта завърши с гол на Аспас за 3:1. В края гостите получиха дузпа и Гуардадо не сгреши.

След днешното поражение Бетис е на 13-о място с актив от 27 точки. В следващия кръг "вердибланкос" приемат Виляреал.