100 години ски спорт в България

Левски обърна Марек в Суперлигата (галерия)

Волейболистите на Левски обърнаха и се наложиха като домакини над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (20:25, 25:16, 25:16, 25:20) в мач от предпоследния 21-и кръг на редовния сезон, игран тази вечер в зала "Универсиада".
Левски - Марек@@@
Така по-малко от 48 часа след петгеймовата загуба от Черно море (Варна) в София, "сините" се реваншираха. Левски запазва 6-о място във временното класиране с 36 точки след 12 победи и 9 загуби и 36 точки, с колкото е и 5-ия Хебър (Пазарджик), но след 13 победи и 8 загуби. Дупничани пък продължават да са 8-и с 8 победи, 13 загуби и 20 точки. В последния 22-и кръг момчетата на Владо Николов са отново домакини, но този пък на аутсайдера Арда (Кърджали), докато Марек гостува на Черно море във Варна. Срещите са в петък (2 март) от 18,30 часа.
Дупничани показаха нахъсана игра в първия гейм и го взеха без особени проблеми с 25:20. Последваха, обаче, два бързи гейма с по 25:16 за Левски и резултатът беше обърнат до 2:1. Четвъртият гейм започна с аванс за Марек от четири точки, но в средата на частта това изоставане беше наваксано от "сините". Те постепенно трупаха преднина и след 25:20 и силна игра на Смилен Мляков затвориха мача в своя полза с 3:1.

ЛЕВСКИ (СОФИЯ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:1 (20:25, 25:16, 25:16, 25:20)
ЛЕВСКИ: Даан Ван Хаарлем 4, Смилен Мляков 23, Евгений Баннов 17, Гордън Люцканов 11, Александър Кордев 10, Теодор богданов 12 - Мартин Иванов-либеро (Цветан бонев-либеро)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ
МАРЕК: Георги Топалов, Димитър Дулчев 15, Станислав Величков 10, Катбарт Малинга 8, Борислав Апостолов 7, Преслав Йорданов 5 - Георги Михайлов-либеро (Светослав Иванов 3, Ангел Велков 1)
Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ.

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - МАРЕК 3:1 - ТУК!!!