Balkan Grand Prix 6

Шведките също не пожалиха сборния отбор на Корея

Швеция победи сборния отбор на Корея с 8:0 и се класира на четвъртфиналите в олимпийския турнир по хокей на лед в ПьонгЧанг 2018. Заедно със скандинавките в следващата фаза продължава и отборът на Швейцария, който по-рано днес се наложи с 3:1 срещу Япония и така двата европейски тима оглавиха група "Б" с по шест точки преди директния мач помежду им.

Шведките си осигуриха рано победата срещу сборния отбор на КНДР и Република Корея, който продължава да чака първия си гол в домашния турнир. Мая Першон откри резултата в четвъртата минута, а до края на частта бяха точни още Елин Лундберг, Йохана Фалман и Ерика Йохансон.

Пернила Уинберг вкара за 5:0 във втората третина, а Ема Нордин, отново Уинберг и Ребека Стенберг довършиха разгрома в последната част. Швейцария победи Япония с 3:1 по-рано днес. Сара Бенц реализира две бързи попадения малко след средата на втората част, а в началото на третия период Алина Мюлер направи резултата класически в полза на европейките.

Японките върнаха един гол чрез Ханае Кубо 12:27 минути преди края, но за повече нямаха сили.

Турнир по хокей на лед за жени от зимните олимпийски игри в Пьончан, мачове от груповата фаза: