Швейцарките с 11:1 след първите два мача от хокейния турнир

Швейцария победи Япония с 3:1 в среща от група "Б" на олимпийския турнир по хокей на лед при жените. Така възпитаничките на Даниела Диас постигнаха втори пореден успех в надпреварата и с пълен актив от 6 точки заемат първото място, с което направиха огромна крачка към четвъртфиналите. Сара Бенц реализира две бързи попадения малко след средата на втората част, а в началото на третия период Алина Мюлер направи резултата класически в полза на европейките.

Японките върнаха един гол чрез Ханае Кубо 12:27 минути преди края, но за повече нямаха сили. Вратарката на швейцарките Флоранс Шелинг се представи впечатляващо и завърши с 37 спасявания. Във втората среща за деня по-късно днес Швеция среща домакина Корея и при успех ще си осигури място на четвъртфиналите заедно с Швейцария.