Швеция тръгна с победа в олимпийския турнир по хокей

Швеция победи с 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) Япония в първия мач от група "В" на олимпийския турнир по хокей на лед за жени. Срещата, която откри надпреварата в хокея, бе много равностойна, като на преден план излезе силната игра в защита на двата отбора и най-вече тази на вратарките - Нана Фуджимото за Япония и Сара Гран за Швеция. Все пак във всяка една от третините падна по един гол, като шведките първи откриха резултата чрез Фани Раск след 2:21 минути игра.

Във втората третина Япония изравни играта, а с това и резултата, макар и малко случайно. Колеблив опит за изчистване от страна на шведска състезателка изпрати шайбата точно на стика на Руи Укита, която от непосредствена близост реализира за 1:1. Швеция обаче не допусна изненада, тъй като по-малко от две минути след началото на последния период Сара Хялмарсон вкара за крайното 2:1.

В заключителните минути до края на двубоя играта се пренесе изцяло в полето на Швеция, но Сара Гран запази мрежата си суха. По-късно днес е другият мач от група "В", в който един срещу друг излизат тимовете на Швейцария и обединения отбор на Република Корея и КНДР.